Národní centrum pro toxické látky
je koordinátorem národních aktivit v souvislosti s implementací mezinárodních úmluv k chemickým látkám v České republice. Národní centrum je součástí Centra pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) Masarykovy univerzity v Brně.
 

Aktuality

Zveme vás na Noc vědců v Univerzitním kampusu Bohunice

5.10.2017 | Další informace...

6. 10. 2017, 18:00-24:00
Masarykova univerzita se i tento rok zapojuje do akce s názvem Noc vědců, tentokráte pod společným tématem Mobilita, RECETOX u toho také samozřejmě nebude chybět. Pro návštěvníky chystáme několik stanovišť, které budou věnovány životu naší věčné společnice – PET lahve. Na své si přijdou malí i velcí.


Vzorkujeme v Ženevě

23.9.2017 | Další informace...

V centrále Světové zdravotnické organizace v Ženevě ve Švýcarsku se 22. září 2017 uskutečnila jednodenní akce, která zahájila týdenní blok akcí „Make Mercury History“ (Udělejme z využívání rtuti minulost) uspořádanou u příležitosti prvního zasedání Konference smluvních stran Minamatské úmluvy o rtuti.


Zdraví Brňanů z pohledu studie ELSPAC

19.9.2017 | Další informace...

Co se skrývá za zkratkou „ELSPAC“, co má společného se zdravím a Brnem? Zveme všechny na zajímavou přednášku, kde se dozvíte více o této unikátní studii, která sledovala 20 let faktory ovlivňující zdraví Brňanů.


Pozvánka na přednášku – Bryan W. Brooks

11.9.2017 | Další informace...

 Vážení kolegové a studenti, zevem vás na přednášku "Perspectives on Urbanization and Contaminants of Emerging Concern", kterou přednese profesor Bryan W. Brooks (Baylor University, Department of Environmental Science, Waco, Texas, USA).


Pozvánka na přednášku – Evgenyi Shalaev

Vážení kolegové, zveme vás na přednášku s názvem „Heterogeneity of aqueous glasses, and its pharmaceutical relevance“, kterou přednese Evgenyi Shalaev z Allergan plc, Irvine, CA, USA.


Pozvánka na přednášku – Daniel Villeneuve – ODLOŽENO NA LISTOPAD

Vážené kolegyně a kolegové, zveme vás na přednášku s názvem „Adverse Outcome Pathways – Development and Applications“, kterou přednese Dr. Daniel Villeneuve (United States Environmental Protection Agency, Mid-Continent Ecology Division).


Výzkum RECETOX opět v tisku

28.8.2017 | Další informace...

Sobotní Lidové noviny z 26. 8. přinesly dva texty o výzkumu našich týmů a partnerských organizací o důsledcích znečišťování vod Ryby v Česku mění pohlaví a Splašky ničí rybám „mužské“ rysy.


Nové číslo RECETOX newsletteru – červen 2017

17.7.2017 | Další informace...

Zveme vás ke čtení nového čísla RECETOX newsletteru (červen 2017), které právě vyšlo.


Výzkum RECETOX opět v médiích

Začátek prázdnin přinesl informace o vědě v RECETOX v českých médiích.


Výběrová řízení do vědeckých panelů EFSA

Evropský úřad pro bezpečnost potravin spustil 1. června 2017 otevřené výběrové řízení na nové členy svých vědeckých panelů.


Výstupy 6. ministerské konference WHO o životním prostředí a zdraví

20.6.2017 | Další informace...

Ve dnech 13.–15. června 2017 se v Gongu v Ostravě – Dolních Vítkovicích uskutečnila 6. ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) pro členské státy Evropského regionu WHO. Více než 45 zemí regionu a téměř 500 účastníků přijelo, aby ve čtvrtek 15. 6. přijali Ostravskou deklaraci.


EmCon 2018

16.6.2017 | Další informace...

V norském Oslo se od 25. do 28. června 2018 bude konat šestý ročník Mezinárodní konference o emergentních polutantech (EmCon 2018). Hlavním pořadatelem je Norský institut pro výzkum vod (NIVA).


Výzkum RECETOX v médiích

10.6.2017 | Další informace...

O našem výzkumu biologických efektů látky používané v kosmetických výrobcích píše MUNI, české i slovenské noviny: Lidovky, Novinky, Deník, ČTK a Hospodářské noviny.


Nabídka stáže na Evropském úřadu pro bezpečnost potravin

Evropský úřad pro bezpečnost potravin se sídlem v Parmě (Itálie) otevřel výběrové řízení pro zájemce o stáž ve všech odděleních a odborech úřadu. Stáž je unikátní příležitostí pro absolventy získat zkušenosti a rozvinout své dovednosti v oblasti svého odborného zájmu.


Diplomové a bakalářské práce opět soutěží o ceny s Lipkou

15.5.2017 | Další informace...

Lipka s Jihomoravským krajem vyhlašují již XV. ročník Soutěže diplomových prací týkajících se životního prostředí a ekologie v Jihomoravském kraji.


Pozvánka – závěrečný seminář Mezioborové výzkumné projekty GAMU 2014–2016

13.5.2017 | Další informace...

Odbor výzkumu Masarykovy univerzity pořádá 25. května 2017 od 13 h na Komenského náměstí 2 v zasedací místnosti č. 300 závěrečný seminář Mezioborové výzkumné projekty GAMU 2014–2016. Na semináři se představí čtyři úspěšné mezioborové projekty, které probíhaly na Masarykově univerzitě v letech 2014–2016.


Výzva ke spolupráci - SAICM intersessional process

12.5.2017 | Další informace...

Sekretariát SAICM vyzývá všechny zainteresované strany k předložení návrhů k zápisu z prvního jednání v mezidobí (Co-chairs' summary of the First Meeting of the Intersessional Process considering the Strategic Approach and the Sound Management of Chemicals and Waste Beyond 2020), které se uskutečnilo 7-9.února 2017 v Brasílii, Brazílie.


RECETOX na Business Research Forum 2017

Druhý ročník Business Research Fora Masarykovy univerzity se uskutečnil 27. dubna 2017 v prostorách CEITEC, tentokrát s podtitulem „Věda mění podnikání. Pojďte ji dělat s námi!“. Akci pořádalo Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity ve spolupráci s partnery z ministerstev, kraje a města Brna.


Výzva k vyjádření zájmu o pozici člena Správní rady EFSA

Evropská komise vyhlásila otevřené výběrové řízení pro obměnu 7 z celkem 14 členů Správní rady Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA), jejichž mandát vyprší dne 30. června 2018.


» Archiv