Nejlepší postery doktorské konference na RECETOXu

V rámci RECETOX doktorské konference konané 25. a 26. května proběhla prezentace posterů doktorských studentů. Ty nejlepší postery získaly ocenění "Best Poster Award". Postery byly již tradičně rozděleny do dvou kategorií dle studovaného ročníku studentů. První kategorie je pro studenty v prvním a druhém ročníku doktorského studia, druhá kategorie je naopak určena pro studenty vyšších ročníků, a to třetího a čtvrtého.

26. 5. 2022 Jan Ostřížek

Konference byla první doktorskou konferencí, která proběhla po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru, prezenčně. Studenti prezentovali své práce přímo před svými kolegy a učiteli a tváří tvář diskutovali své výzkumné projekty. Celkově bylo letos do soutěže o nejlepší poster konference zapsáno 34 prací - 16 posterů v první, a 18 posterů v druhé kategorii. Stejně jako i minule byli hodnotícími posterů sami Ph.D. studenti, kteří ze svých řad vybrali vítěze jednotlivých kategorií.

V první kategorii uspěly dvě studentky. Obě získaly stejný počet bodů.

• Daniela Gachová, téma: Oral Microbiota in Patients with Oral Squamous Cell Carcinoma a
  • Kateřina Zukalová, téma: Inhalation Injury Infectious Complications And Microbiome of Airways.

Ve druhé kategorii obsadil první místo

• Michal Vašina, téma: Droplet Microfluidics Accelerates Enzyme Discovery.

Součástí doktorské konference byly také státní doktorské zkoušky. Státní závěrečné zkoušky se zúčastnilo 17 studentů. Všichni z nich zkoušku úspěšně absolvovali a mohou pokračovat dál ve cestě za získání doktorského titulu. Na státní zkoušky navazovalo i hodnocení studia našich doktorandů za účasti členů rady doktorského studijního programu a vedoucích jednotlivých studentů. Také toto hodnocení bylo pozitivní.

Vítězům "Best Poster Award" gratulujeme za skvěle zpracované příspěvky.

Všechny letošní postery můžete najít ZDE.