Mgr. Richard Hůlek
Datové služby

Richard Hůlek je vedoucí core facility Datové služby na RECETOXu na Přírodovědecké fakultě MU. Jeho expertiza na úrovni IT technologií má široký záběr - od analýzy požadavků k návrhu uživatelského rozhraní; od architektury komplexních informačních systému po vizualizaci dat. V komerční svéře je tato pozice označována jako solutions architect. V projektech, které realizuje, zajišťuje komunikační můstek mezi zadavatelským týmem a týmem specialistů, kteří provádí samotnou implementaci, garantuje úspěšné skloubení technologických postupů.
Jeho hlavní úlohou je společně s týmem softwarových inženýrů a specialistů poskytovat služby vývoje, customizace a systémové integrace informačních a databázových systémů klíčovým vědecko-výzkumným projektům.
Richard Hůlek vystudoval obor Aplikovaná informatika na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, kde se zaměřoval na skloubení grafického designu a moderních informačních technologií při tvorbě interaktivních vizualizací časových a prostorových dat. Na Masarykově univerzitě pracoval původně na Institutu biostatistiky a analýz. Postupně začal více zaměřovat na projekty sběru a vizualizace environmentálních dat. Postupnou genezí zformoval nový samostatný tým a expertizu, které jsou v současné době sjednoceny jako facilita výzkumné infrastruktury RECETOX -- Informační systémy.
Richad stál při rozvoji systémů pro sběr a vizualizaci environmentálních dat projektů GENASIS a Global Monitoring Plan (GMP). Pro tyto projekty také zajišťuje jejich datovou interoperabilitu a technologické napojení do mezinárodního prostředí na systémy jako jsou GEOSS. Dále definoval strukturu a podobu systému pro řízení populačních studií CELSPAC. Další jeho velkou výzvou je upravit a pozměnit procesy, postupy a systémy napříč celým ústavem RECETOX, aby bylo možné je sjednotit a vytěžovat data z jednoho místa a získávat tak komplexní odpovědi, které jdou napříč mnoha vedními disciplínami a umožnit tak vědcům lépe hodnotit vliv životního prostředí na zdraví a vývoj člověka.

 

Bez popisku

Mgr. Richard Hůlek

Datové služby

telefon: 549 49 4604
e‑mail:

Publikace

Více

Projekty

Více

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info