34. evropské setkání organizace SETAC pro environmentální toxikologii a chemii se uskutečnilo v Seville

Mezi 5. a 9. květnem 2024 proběhlo ve španělské Seville 34. evropské setkání mezinárodní neziskové organizace SETAC neboli Society of Environmental Toxicology and Chemistry. Setkání se pravidelně účastní také centrum RECETOX.

21. 5. 2024

RECETOX na SETAC 2024, Sevilla

SETAC sdružuje více než 16 000 jednotlivců a 85 partnerských organizací z více než 90 zemí. Jejím posláním je podpora vědeckého pokroku v oblasti environmentální toxikologie a chemie a podpora vědecky informovaného rozhodování. Od jiných vědeckých konferencí se setkání SETAC odlišuje především tím, že poskytuje prostor pro jednání tripartity vědců, regulátorů (např. Evropská agentura pro chemické látky, Agentura pro životní prostředí nebo vládní i jiné instituce…) a byznysu. SETAC tuto komunikační platformu vytváří s cílem podpořit přenos vědeckých inovací do prostředí tvorby právních norem a regulací, stejně tak jako do sféry podnikání.

Letošní setkání zastřešovalo téma “Vědecky podložená řešení v době krize: Integrace vědy a politiky pro environmentální výzvy.” Účastníci se zaměřovali na aktuální environmentální problémy a hledali řešení, která jsou založena na vědeckých poznatcích a mohou být implementována politiky. Na kongresu se setkalo více než 3 000 lidí a oproti minulým ročníkům velmi rezonovalo téma vody, především zajištění její kvality v městském prostředí, včetně možnosti čistění a recyklace. Novým tématem, kterému byl na konferenci vyhrazen štědrý prostor, byla například problematika znečištění mikro plastovými částicemi z pneumatik, které v městském prostředí postupně narůstá spolu s množstvím elektromobilů.

Během konference je k vidění každý den asi 600 000 posterů, a kromě vědeckých prezentací jsou součástí také plenární přednášky, kurzy, semináře a networkingové akce.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info