Doktorandi a školitelé převzali ceny za excelentní výsledky v doktorském studiu

Prof. Šárka Pospíšilová, prorektorka pro výzkum a doktorské studium, v pátek udělila ceny za excelentní výsledky v doktorském studiu na Masarykově univerzitě čtyřiceti absolventům, jejich školitelům a konzultantům.Tři z nich jsou z RECETOXu.

23. 10. 2023 Jitka Vaňáčková

Ocenění doktorandi. Foto: Martin Indruch

Gratulujeme doktorandům, jejich školitelům a konzultantům, kteří v pátek převzali ceny za excelentní výsledky v doktorském studiu na Masarykově univerzitě.

Školitel Pavel Čupr. Foto: Martin Indruch

Libor Šulc a jeho školitel Pavel Čupr

Libor Šulc, absolvent programu Životní prostředí a zdraví na Přírodovědecké fakultě, propojil výsledky svého výzkumu o expozici pesticidů a znečištění ovzduší se vznikem respiračních a kardiovaskulárních chorob ve vybraných oblastech Evropy. Jeho studie zdůraznila význam legislativních opatření pro kvalitu ovzduší v České republice.

Školitel Zbyněk Prokop. Foto: Martin Indruch

Martin Toul, jeho školitel Zbyněk Prokop a konzultant Jiří Damborský

Martin Toul absolvoval studijní program Molekulární a buněčná biologie a genetika na přírodovědecké fakultě. Věnoval se molekulárním mechanismům fungování vybraných enzymů s cílem optimalizovat je pro různá praktická využití, od medicíny, až po alternativní udržitelné zdroje.

Školitel Zdeněk Spáčil. Foto: Martin Indruch

Darshak Chandulal Gadara a jeho školitel Zdeněk Spáčil

Třetím z oceněných absolventů, kteří pracovali na RECETOXu je Darshak Chandulal Gadara. Darshak absolvoval na přírodovědecké fakultě program Životní prostředí a zdraví. Vyvinul systematický pracovní postup pro zpracování metabolomických dat, který pomohl odhalit klinické biomarkery pro řadu onemocnění.

Oceněným absolventům a jejich školitelů gratulujeme.