Jednání střední a východní Evropy v Tallinnu

23. 10. 2019 Kateřina Šebková

RECETOX, jako Regionální centrum Stockholmské úmluvy v České republice ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí Estonska a sekretariátem Minamatské úmluvy nyní pořádá jednání zemí střední a východní Evropy v rámci přípravy na třetí zasedání Konference smluvních stran Minamatské úmluvy o rtuti plánované na konec listopadu 2019. Regionální setkání se koná na Ministerstvu sociálních věcí Estonska v Tallinnu ve dnech 22. a 23. října 2019. Za finanční podporu jednání děkujeme hostitelům z Estonska a vládám Rakouska, Japonska, Norska a Švédska. Jednání se účastní 26 delegátů z 9 zemí regionu, 4 nevládní organizace a jedno regionální centrum. Tématem jsou  revize příloh A a B Minamatské úmluvy, další vývoj harmonizovaných celních kódů pro identifikaci a rozlišování výrobků bez přidané rtuti a s obsahem rtuti, návrh rámce pro vyhodnocování účinnosti opatření Minamatské úmluvy, finanční otázky, pokyny a pravidla, i věcné otázky týkající se nastavování limitů v odpadech, úniků a kontaminovaných míst.

Země si vyměnily názory na zvažované body a vzaly na vědomí informace o výstupech nedávných zasedání poskytnuté sekretariátem Basilejské, Rotterdamské a Stockholmské úmluvy a sekretariátem SAICM.


Další informace o nadcházejícím 3. zasedáním Konference smluvních stran Minamatské úmluvy o rtuti jsou k dispozici na adrese: bit.ly/CEE-meeting-in-Tallinn-2019

CEE regional meeting in Tallinn

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info