Profesor Jiří Damborský obdržel ocenění Učené společnosti České republiky

Učená společnost České republiky na svém 24. valném shromáždění udělila medaile za zásluhy o rozvoj vědy a ceny významným vědcům, pedagogům a talentovaným vysokoškolským a středoškolským studentům. Medailí za zásluhy o rozvoj vědy o cenila také Jiřího Damborského, vedoucího Loschmidtových laboratoří na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity.

19. 5. 2023 Jitka Vaňáčková

Bez popisku

Profesor Jiří Damborský je jedinečnou osobností v oblasti biochemie, jak na české, tak na celosvětové úrovni. Zabývá se studiem proteinů, vývojem softwarových nástrojů pro identifikaci a inženýrství prakticky využitelných proteinů a vývojem mikrofluidních platforem. Usiluje o aplikaci strojového učení na proteinové inženýrství a o aplikaci výsledků výzkumu do reálné praxe. Jeho výzkumným úsilím je vývoj nových diagnostických metod a léčiv pro Alzheimerovu chorobu a mozkovou mrtvici.

Profesor Damborský založil prestižní pracoviště, Loschmidtovy laboratoře. Pod jeho vedením se zde dlouhodobě provádí špičkový výzkum. Spolu se svými kolegy je autorem více jak 250 vědeckých článků v renomovaných časopisech, několika mezinárodních patentů a celosvětově používaných softwarových nástrojů. Dbá na mentoring mladých kolegů, ze kterých vychovává lídry pro vědu, medicínu a podnikání. Přikládá důležitost přátelskému a tvůrčímu pracovnímu prostředí, které ctí jméno Jana Josefa Loschmidta.

Profesoru Damborskému gratulujeme!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info