RECETOX navštívili zástupci partnerských měst Brna

Zástupci více než desítky partnerských měst se v Brně sešli na prvním setkání "The Sister Cities Day." V roce 2022 si nejen město Brno, ale i celá vědecká veřejnost, připomíná 200 let od narození vědce a vizionáře Johanna Gregora Mendela, jehož život je spjat jak s vědou, tak i s městem Brnem. I proto byla tématem setkání partnerských měst právě věda. Ve čtvrtek 26.5. zástupci měst navštívili prostory RECETOXu a jeho biobanky. Centrem je provedla ředitelka centra, prof. Jana Klánová.

26. 5. 2022 Marie Hošťálková

Bez popisku

Dlouhodobá spolupráce výzkumného centra RECETOX a města Brna dokazuje, že komunikace mezi vědci a samosprávou je klíčem k úspěchu. RECETOX například sdílí data z realizovaných výzkumů na Datovém portálu města Brna, kde jsou vědecká zjištění všem dostupná. Naposledy vědci z RECETOXu přispěli na portál daty z výzkumu o výskytu pozitivně testovaných obyvatel na onemocnění COVID-19.

Díky spolupráci s městem Brnem získává reálné obrysy projekt Brněnské živé laboratoře (Living Lab), který je založen na propojení výzkumných aktivit brněnských vědců a reálných potřeb obyvatel města Brna. Aktivní spolupráce vědců, občanů, místních úřadů a firem přináší lepší podmínky pro život v Brně i celém regionu. Jak uvádí ředitelka Jana Klánová: "Společně zlepšujeme prostředí a pozitivně ovlivňujeme budoucí generace."

Při čtvrteční návštěvě si zástupci partnerských měst prohlédli prostory výzkumného centra RECETOX a biobanku, kde jsou uchovány vzorky stovek brněnských občanů. Ředitelka Jana Klánová blíže představila koncept Brněnské živé laboratoře a vysvětlila, jak samotná spolupráce mezi RECETOXem a městem Brnem probíhá. Komunikace mezi vědci a místní samosprávou je klíčem k úspěchu, a tedy ke zdravé budoucnosti pro nás pro všechny.

 

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info