Školení o inventarizaci nových POPs

Ve dnech 5. - 6. 12. pořádalo centrum RECETOX workshop zaměřený na inventarizaci nových POPs - část II, pro podporu udržitelného nakládání s nebezpečnými chemickými látkami.

15. 12. 2023

Školení bylo zaměřeno na posílení implementace Stockholmské úmluvy o perzistentních organických látkáchve střední a východní Evropě. Přivítali jsme zástupce z Albánie, Arménie, Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Kazachstánu, Černé Hory a Severní Makedonie.

Workshop byl zaměřen na následující klíčové oblasti: politickou podporu, zapojení zúčastněných stran, vývoj nástrojů a metodik, sdílení znalostí a na vzdělávací iniciativu.

Součástí workshopu bylo i představení českých tradic. Za účastníky přišel Mikuláš, čert a anděl, kteří jim nadělili tradiční výslužku v podobě ovoce, brambor a perníčků.