Tomáš Slanina obdržel Cenu Neuron 2023 pro nadějné vědce v oboru chemie

Tomáš Slanina je absolventem oboru Organická chemie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Disertační práci vypracoval pod vedením Petra Klána z RECETOXu a patří k nejvýraznějším představitelům nastupující generace chemiků.

18. 10. 2023 Jitka Vaňáčková

Zabývá se tím, jak vyrobit, uložit a uvolnit sluneční elektrickou energii. Momentálně působí na ÚOCHB AV ČR jako vedoucí juniorské výzkumné skupiny a vyučuje na Karlově univerzitě.

Tomáš Slanina publikoval v prestižních mezinárodních časopisech přes čtyřicet vědeckých prací v oblasti fotochemie, fyzikální a organické chemie. Na svůj výzkumný projekt SOLBATT, který je zaměřený na studium ukládání energie elektronů do chemických vazeb a vývoj molekulárních solárních baterií, získal v roce 2022 prestižní ERC Starting Grant.

Tomášovi gratulujeme a přejeme mu spoustu dalších úspěchů.

Zdroj a více informací: NF Neuron