Tři Ph.D. talenti pro rok 2023 jsou z RECETOXu

Z celkového počtu 130 studentů prvního ročníku doktorského studia v Brně, kteří se přihlásili do soutěže PhD talent, uspělo 25 nejlepších. Tři z nich, Daniel Pluskal, Eliška Řehůřková a Hana Faldynová jsou z RECETOXu.

19. 12. 2023

Foto: Filip Breindl

Mgr. Daniel Pluskal a Mgr. Eliška Řehůřková jsou studenti doktorského studijního programu Životní prostředí a zdraví na RECETOXu. Daniel je studentem Ing. RNDr. Martina Marka, Ph.D., MBA z Loschmidtových laboratoří. Eliška pracuje pod vedením RNDr. Ivy Sovadinové, Ph.D. Třetí z oceněných, Mgr. Hana Faldynová, studuje Molekulární a buněčnou biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě a je studentkou prof. RNDr. Zbyňka Prokopa, Ph.D z Loschmidtových laboratořích.

Studenti museli v anglickém jazyce přesvědčit odbornou komisi o výjimečnosti jejich dosavadních výsledků a také o kvalitě navržených vědeckých projektů. Vítězové během tří let získají stipendia ve výši 330 000 Kč. Díky této velkorysé dotaci od Statutárního města Brna, se mohou intenzivně soustředit na své výzkumy.

Projekt Brno PhD talent je součástí Regionální inovační strategie a jeho realizaci zajišťuje JCMM.

Vítězům soutěže gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v jejich vědeckých kariérách.