Doc. Vlad Popovici
Integrativní bioinformatika a biostatistika

Vlad Popovici je docent ve výzkumném centru RECETOX Masarykovy univerzity a PI ve výzkumné skupině Integrativní bioinformatika a biostatistika. Inženýrský titul z počítačových věd získal na Technické univerzitě Cluj-Napoca v Rumunsku, doktorát získal v oboru Elektrotechnika na EPFL (Ecole Polythecnique Federal de Lausanne) ve Švýcarsku.
Dr. Popovici má bohaté zkušenosti s využitím bioinformatiky pro identifikaci a výzkum biomarkerů a jeho výzkum se zaměřuje na vývoj nových metod pro společnou analýzu OMICS-ových a obrazových dat, a to prostřednictvím kombinace výpočetní patologie a tradičnějších bioinformatických přístupů. Výsledky jsou aplikovány zejména za účelem identifikace nových prediktorů v precizní onkologii, zejména v případě rakoviny střeva a prsu. 
Dr. Popovici je autorem nebo spoluautorem více než 66 vědeckých článků, které mají více než 2500 citací, s h-indexem 17. Byl a je zapojen do řady národních a mezinárodních výzkumných projektů - byl řešitelem jednoho FP7 projektu, dvou projektů Ministerstva zdravotnictví ČR, jednoho projektu Grantové agentury České republiky a je také MSCA/SoMoPro fellow alumnus. 
Bez popisku

Publikace

Projekty

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info