Prof. Vladimír Šindelář
Supramolekulární chemie

Vladimír Šindelář obdržel titul Ph.D. v oboru polymerní chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze v roce 2002. Potom absolvoval postdoktorský pobyt na  Heriot-Watt University pod vedením Graeme Cooka (2002-2003) a následně na University of Miami ve skupině Angela Kaifera (2003-2005). Od svého návratu do České republiky v roce 2005 pracuje na Masarykově univerzitě, kde je v současné době profesorem v oboru organická chemie.

Je vedoucím Skupiny supramolekulární chemie, která se zaměřuje na syntézu supramolekulárních hostitelských molekul a zkoumá jejich nekovalentní interakce s malými molekulami a ionty. Skupina objevila novou třídu makrocyklických sloučenin nazývaných bambusurily. Tyto sloučeniny jsou jedněmi s nejlepších receptorů mnoha anorganických receptorů ve vodě.

Je autorem více než 70 vědeckých publikací, které mají více než 1800 citací, jeho h-index je 22. Obdržel několik ocenění, např. Cenu Alfreda Badera za organickou chemie od České společnosti chemické v roce 2010 a Cenu Wernera von Siemense za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu v roce 2016.

Vyučuje předměty Makromolekulární chemie a Technologie chemických výrob. Je členem oborové komise pro organickou chemii a materiálovou chemii. Je také členem Akademického senátu PřF MU.

Bez popisku

Publikace

Více

Projekty

Více

Další informace

Vedené práce

Obor: Environmentální chemie a toxikologie
Obor: Fyzikální chemie
Obor: Chemie makromolekulárních látek
Obor: Materiálová chemie
Obor: Organická chemie
Obor: Organická chemie
Obor: Organická chemie

Podrobné informace o tématech a doktorských studentech

Výuka

Vyučované předměty

Fotogalerie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info