Epidemiologický výzkum na MUNI posílí dva čeští vědci působící v zahraničí

8. 7. 2020 Ema Marušáková

Foto: Jitka Janů a archiv RECETOX

Výzkum faktorů ohrožujících zdraví lidí posílí v centru RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity hned dva významní čeští vědci, kteří působí přes dvacet let v zahraničí. Díky grantu ERA Chair budou na MUNI pracovat Martin Bobák a Hynek Pikhart z University College London. Na projekt oba výzkumníci nastoupí od 1. července, nicméně s ohledem na aktuální vývoj pandemie nemoci COVID-19 bude jejich fyzická přítomnost v Brně dočasně omezená.

„V obou expertech jsme získali zkušené vědce, kteří nám pomohou s rozvojem výzkumu v oblasti environmentální a sociální epidemiologie a dopadů prostředí na lidské zdraví,“ uvedla ředitelka centra RECETOX Jana Klánová.  Výzkum centra může do budoucna pomoci zlepšit ochranu zdraví a podpořit vznik nových konceptů zvyšujících kvalitu života populace.

Celý článek si přečtěte ZDE.