EU Green Week 2021 – Zero Pollution

31. 5. 2021 Shachar D'vir

Bez popisku

V pondělí 31. května 2021 začíná akce nazvaná EU Green Week, která je věnována zejména Akčnímu plánu EU pro nulové znečištění ovzduší, vody a půdy, stejně tak jako dalším iniciativám souvisejícím s Evropskou zelenou dohodou, jako jsou například ochrana klimatu, připravovaná chemická strategie či iniciativy v oblasti energetiky, průmyslu, mobility, zemědělství, rybolovu, zdraví a biologické rozmanitosti.  

Ve Finském Lahti se uskuteční úvodní virtuální akce (31. Května. 2021) věnovaná Citizen Science pro nulové znečištění, po níž bude následovat čtyřdenní virtuální konference (1. – 4. června 2021). Ta bude bude obsahovat mnoho témat, jako například zdravé prostředí pro zdravý život, řešení znečištění prostřednictvím Citizen Science a účinná opatření v této oblasti. Součástí akce bude také slavnostní předávání cen LIFE oceňující nejinovativnější, inspirativní a nejúčinnější projektů financované v rámci programu LIFE v oblasti ochrany přírody, životního prostředí a klimatu. Konference se aktivně zúčastní hned dva zástupci partnerů Centra RECETOX z projektu URBAN_X, Roel Vermeulen (Utrecht University) a Martine Vrijheid (IS GLOBAL), kteří vystoupí v sekci věnované výzkumu exposomu a mezinárodní spolupráci v rámci sítě exposomových projektů EHEN (European Human Exposome Network).  

Ve virtuálním sále bude možné navštívit virutální stánky zajímavých projektů souvisejících s cíly nulového znečištění, kde bude možné klást otázky, stahovat dokumenty, prohlížet si videoklipy a komunikovat s vystavovateli.  

Na webových stránkách EU Green Weeks je možné získat informace o tom, jak se účastnit partnerských akcí (3. května - 13. června) konaných po celé Evropě. 

Další informace najdete na webových stránkách EU Green Week 2021 ZDE. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info