Martin Toul obdržel nejvyšší ocenění pro české vědce – Česká hlava, cenu Doctorandus

Cena Doctorandus se uděluje mladým vědcům za výzkum v přírodních vědách. Martin byl oceněn za svůj výzkum funkcí proteinu staphylokinázy, který se využívá pro léčbu mozkové mrtvice.

28. 11. 2023

Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády České republiky každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen – nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout.

Martin pracoval jako výzkumník v týmu Proteinového inženýrství Loschmidtových laboratoří, centra RECETOX, PřF MU a byl několikrát oceněn také za výzkum svítících enzymů.

Více o Martinově výzkumu proteinu staphylokinázy si můžete přečíst v rozhovoru.

Martin momentálně působí jako postdoktorandský výzkumný pracovník ve výzkumném institutu VIB (Vlaams Institutu voor Biotechnologie) v Belgii.

Martinovi velmi gratulujeme a přejeme mu spoustu dalších úspěchů.