Projekt CETOCOEN Excellence slavnostně zahájen

16. 1. 2020

Ve středu 15. ledna 2020 byl za účasti rektora Masarykovy Univerzity Martina Bareše, ministryně financí ČR Aleny Schillerové, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Pavla Dolečka, ředitelky z Evropské komise Anny Panagopoulou, náměstků primátorky města Brna Petra Hladíka a hejtmana Jihomoravského kraje Jana Vituly a partnerů projektu, zahájen mezinárodní projekt CETOCOEN Excellence.

Více než 200 hostů se účastnilo nejen slavnostního zahájení projektu, ale i kulatého stolu, v rámci kterého jeho účastníci* spolu s koordinátorkou projektu prof. Janou Klánovou diskutovali různé aspekty vědy a výzkumu, mezinárodní spolupráce, partnerství pro zdravou budoucnost a konceptu living lab.

Výzkumné centrum RECETOX v rámci projektu posílí mezioborovou spolupráci napříč univerzitou a vytvoří dlouhodobé partnerství s předními evropskými výzkumnými institucemi, jako je University College London a ETH Zurich, síť evropských biobank BBMRI a ICRC při Fakultní nemocnici u sv. Anny.

Projekt CETOCOEN Excellence je financován výzvy TEAMING prestižního grantového programu Horizon 2020 zaměřeného na šíření výzkumné excelence v Evropě, kde centrum jako jediná evropská instituce uspěla hned ve třech výzvách současně.

* Martin Bareš (MU), Ladislav Chodák (RHK Brno), dr. Pavel Doleček (MŠMT), dr. Jan Hrušák (ESFRI), Anna Panagopoulou (EK), dr. David Uhlíř (JIC), doc. Dalibor Valík (FN Brno a MOU), prof. Bryan Brooks (Baylor University) a dr. Karel Bláha (MŽP).