RECETOX doktorandská konference

Ve dnech 24.-25. května 2023 proběhla na RECETOXu tradiční doktorandská konference. Její součástí byla prezentace posterů představující výsledky výzkumu postgraduálních studentů. Nejlepší studenti byli oceněni ředitelkou centra. Soutěžilo se ve dvou kategoriích podle ročníku studia. První kategorie byla určena pro studenty prvního a druhého ročníku Ph.D. studia, zatímco druhá kategorie byla vyhrazena pro studenty třetích a vyšších ročníků.

5. 6. 2023 Jitka Vaňáčková

Studenti prezentovali své vědecké práce před odbornou komunitou svých kolegů a vyučujících, kteří se aktivně zapojovali do diskusí a hodnocení posterů. Celkový počet zaregistrovaných prací do soutěže o nejlepší poster dosáhl letos čísla 31. V první kategorii A, pro studenty 1. a 2. ročníku soutěžilo 9 studentů a ve druhé kategorii B, pro studenty 3. a vyšších ročníku to bylo 22 studentů. Hodnocení posterů bylo pod taktovkou samotných Ph.D. studentů, kteří vybrali vítěze obou kategorií. Obě kategorie měly nakonec tři vítěze, a to kvůli rovnému počtu získaných bodů.

Součástí doktorandské konference bylo rovněž absolvování státních doktorských zkoušek. Letos je úspěšně složilo všech 18 studentů, kterým se tak pootevřely dveře směrem k získání doktorského titulu a následné vědecké kariéře. Hodnocení proběhlo za účasti členů rady doktorského studijního programu a vedoucích doktorandských prací jednotlivých studentů. Na organizaci konference se aktivně podíleli doktorandští studenti, kteří tak získali cenné zkušenosti k profesnímu i osobnímu rozvoji.

Cenu za nejlepší postery v kategorii A získali:

Mlčůchová Natálie: Mikrobiom a farmakoterapie u pacientů s gastrointestinálními poruchami.

Dvořák Tadeáš: Městské prostředí, stres a jeho biomarkery.

Edebali Özge: Charakterizace souvislosti mezi prachem ve vnitřním ovzduší a kontaminací textilu.

Cenu za nejlepší postery v kategorii B obdrželi:

Hrežová Eliška: Prenatální příjem vitaminu B12 matkou a kognitivní vývoj dítěte.

Pálešová Nina: Planoucí játra? Expozice PFAS a PAU ve vztahu ke kardiometabolickému zdraví (CELSPAC-FIREexpo STUDY).

Pivrncová Eliška: Vliv intrapartální antibiotické profylaxe na střevní a orální bakteriom novorozence.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník Ph.D. konference.

Všechny letošní postery můžete najít ZDE.