Cena rektora pro Janu Klánovou

8. 10. 2020 Martin Smolík

Bez popisku

8. října byl na Masarykově univerzitě slavnostně zahájen nový akademický rok 2020/2021 a to celkem netradičně v online prostředí a ve spojení s oslavou akademického svátku Dies Academicus. Ta se každoročně odehrává v polovině května a patří k ní i tradiční předávání cen rektora Masarykovy univerzity nejlepším vědcům, pedagogům a studentům. Vzhledem k situaci s COVID-19 budou však letošní ceny předávány jednotlivým oceněným individuálně.

Mezi oceněnými osobnostmi Masarykovy univerzity je i ředitelka centra RECETOX prof. Jana Klánová, která z rukou rektora Martina Bareše, přijme „Cenu za mimořádný výsledek v mezinárodní grantové soutěži“.

Jana Klánová se totiž v roce 2019 zasloužila o získání tří vysoce prestižních Evropských projektů z programu H2020 Widening, které se zaměřují na podporu rozvoje center excelence v nových členských zemích Evropské unie, na posílení spolupráce s vyspělými výzkumnými institucemi ze zahraničí a podporu vědecké excelence prostřednictvím výjimečných osobností vědy a výzkumu. Centrum RECETOX se díky výjimečným schopnostem prof. Klánové stalo jedinou evropskou institucí, která uspěla ve všech třech výzvách tohoto programu současně v rámci jedné výzvy, což je doposud nevídaný úspěch.

Mezi úspěšné projekty, které se pro RECETOX prof. Klánové podařilo získat patří i CETOCOEN Excellence z výzvy H2020 TEAMING. Do této dvoufázové výzvy se přihlásilo celkem 208 projektů z celé Evropské unie, kdy jen 30 z nich (6 projektů z České republiky) získalo podporu na přípravu fáze 2. Do té se nakonec na základě přípravy z první fáze dostaly jen 2 projekty z ČR z čehož jeden je právě zmiňovaný CETOCOEN Excellence na RECETOXu Masarykovy univerzity.

Dalšími zmiňovanými projekty v rámci H2020 jsou projekt R-Exposome z výzvy ERA-Chair, který otevírá možnost získání špičkového vědce/kyně ze zahraničí do centra RECETOX a projekt URBAN-X z výzvy TWINNING, který je zaměřen především na podporu spolupráce s evropskými univerzitami v rámci mobilit jednotlivých vědců/kyň.       

Předchozí Následující

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info